Su Arıtma ve Fiyatları

Su Arıtma ve Fiyatları

Su Arıtma

Su, hidrojen atomundan ve oksijen atomunun birleşiminden ortaya çıkan canlı hayatın devamını sağlayan yaşam kaynağıdır. Su, hidrojen atomundan ve oksijen atomunun birleşiminden ortaya çıkan canlı hayatın devamını sağlayan yaşam kaynağıdır. Ancak su yalnızca moleküllerden ortaya çıkan bir yapı değildir. Suda mevcut olan çözücü bir özellik olan solvent, suyun temas ettiği maddeleri bünyesine ekleyebilme özelliği taşır. Bundan dolayı da su, temas ettiği zararlı maddeleri de içine alarak insan sağlığına ciddi zararlar veren yapıları da taşımaktadır. Su arıtma ve ev tipi su arıtma cihazlarının çalışma prensibi sayesinde suyun içindeki zararlı maddeler arındırılır ve yalnızca faydalı mineraller ile saf su tüketimi sağlanır.

Normal Sayfaya Git

Su Arıtma Cihazlarına Bak – 499 TL

Bilgi Al : +90 544 747 17 47

 

Kalabalık ve saniyeleşmiş olan toplumlarda, nufüsün git gide artması özellikle Alanya gibi büyük bölgelerde ya da Mahmutlar, Demirtaş ya da Kargacık gibi kalabalık bölgelerde kirli su kullanımının artmasına sebep oluyor. Temiz su kaynakları Alanya gibi büyük yerlerde kalabalık insan popülasyonuna yetersiz geliyor. Bu sebeple de arıtma filtresi ve su arıtma cihazları lüks değil, ihtiyaç haline geliyor. Arıtma işleminden geçmiş olan sular, tamamen doğal sulardır. Temizlenen su sayesinde bebeklerden yetişkinlere ve yaşı daha da ilerlemiş olan kişilere kadar herkes sağlıklı bir şekilde, güvenle su tüketebilir.  Su arıtma sistemleri sayesinde suyun en doğal ve saf hali elde edilir. Günümüzde doğanın arıtma kapasitesi, teknolojideki bilinçsiz ve hızlı gelişimler, kalabalık toplum gibi faktörlerle yetersiz kalmaktadır. Bundan dolayı da kirlenen dünyada, yeraltı suları bile yeryüzüne kirli ve zararlı maddeler ile temas etmiş şekilde çıkar. Bu sebeple de özellikle ev tipi su arıtma cihazları günümüzde en önemli gelişmelerden kabul edilmektedir. Kirlenmiş suları en doğal ve temiz haliyle elde etmemizi sağlayan su arıtma sistemleri, sağlıklı ve leziz şekilde suyu temizler.

 

Su Arıtma İşlemi Nasıl Yapılır?

Su arıtma işlemleri, doğadan ilham alınarak keşfedilmiş ve geliştirilmiş bir yöntemdir. Doğada, su arıtma işlemleri doğal bir proses şeklinde ortaya çıkar. Bu denli kirlilikten önce, su arıtma cihazlarına ihtiyaç kalmadan, doğa suyu dış faktörlerden etkilemeden temizleyebilmektedir. Yüzeysel sular, çeşitli dış faktörler neticesinde kirlenir. Kirlenmiş olan bu su buharlaşmanın etkisi ile suyun en saf hali olarak gökyüzüne ulaşır. Bu su, işte bu aşamalardan sonra temiz bir kaynak olarak, gökyüzünden yeryüzüne iner. Yeryüzüne inen sular, yer altı kaynaklarından daha da temizlenerek ve faydalı mineralleri alarak yeryüzüne çıkar.  Temizlenmiş olarak yeryüzüne ulaşmış olan sular, topraktaki çeşitli katmanlardan geçer. Ardından da süzülme yani filtrasyon aracılığı ile temas ettiği ve bünyesine kattığı kirlerden arınır.Bu sayede de canlı yaşamın devamını sağlar Su arıtma sistemleri de tamamen doğanın kendi yöntemi kullanılarak yapılır. Günümüzde mevcut popülasyon ve genel kirlilik gibi birçok olumsuz sebep ile doğanın kendi su temizle yöntemleri yetersiz kalmakta ve her geçen gün temiz suya ulaşma şansı azalmaktadır. Artan sağlık problemlerinin öncelikli sebeplerinden biri de kirli su tüketimi ya da kireçli şebeke suları le yıkanan ve hazırlanan yemeklerin tüketilmesidir. Bu sebeple de su arıtma sistemleri en yaygın şekilde kullanılan ve tercih edilen temizleme, saflaştırma prensiplerinin başında gelmektedir.

Su arıtma işlemleri, astronotların uzayda temiz su bulabilme ihtiyacı sebebiyle NASA tarafından bulunmuştur.  Uzay teknolojisi olarak da kabul edilebilen su arıtma sistemleri, günümüzde bireysel kullanıma açılmış ve ev tipi su arıtma cihazları olarak ortaya çıkmıştır. Özellikle de damacana sular ya da şişelerde satışa sunulan sular, hem maddi açıdan hem de sağlık açısından oldukça zararlı maddeler içerebilir. Damacana kabının içerdiği zararlı kimyasalların suya karışma riski mevcuttur. Bundan dolayı da sağlık açısından çeşitli risklere sahip olabilmektedir. Bundan dolayı da evimize gelen suyun arıtılması; hem ekonomik olarak avantaj sağlar hem de sağlıklı bir şekilde içilebilecek hale getirilmesini sağlar. Bu sebeple de devrim niteliğinde bir gelişme olarak kabul edilmiştir.

Ters Ozmoz Nedir?

Günümüz şartlarında “ters ozmoz” prensibi ile temizleme işlemlerinin gerçekleştirildiği su arıtma cihazlarından geçen su; öncelikli olarak ön filtrasyona tabii tutulur. “Partikül filtresi” şeklinde de ifade edilen bu işlemde, su içinde mevcut olan ve beş mikrondan daha büyük boyutlarda mevcut olan tüm partiküller ortadan kaldırılır ve sudan arındırılır. Bu işlemden sonra ise arıtılmış olan suyun geçeceği diğer işlem ise “aktif karbon filtre” uygulaması ile temizlenmesidir. “Aktif karbon filtre”, özellikle içme suyunda istenmeyen kötü tat ve kokuları ortadan kaldıran bir özelliktir. Bu aşamada kullanım suyunda bile bulunmaması gereken klorlu suyu arındırırır. Sağlıklı, taze ve hijyenik bir suyun ortaya çıkmasını sağlar. Temiz, taze ve insan sağlığı için yararlı su ortaya çıkarılır. Boyutu neredeyse mikrondan daha ufak olan partiküllerin geçmesine engel olunan ve farklı bir filtreye su aktarılır. Bu sayede su içinde bulunan, istenmeyen ve daha önce filtreden geçirilmemiş olan partiküllerden temizlenmiş hale gelir. Bu aşamada artık su “ters ozmoz” membran’ından geçmeye hazır hale gelerek, oldukça temiz, oldukça sağlıklı ve oldukça doğal formuna erişebilir.

Ters ozmoz” membranı, suyun içerisinde yer alan ve çözünme gibi bir özelliğe sahip olmayan arsenik, sodyum, asbest, nitrat, kurşun, gibi birçok ağır metal iyonunun geçişini engelleyerek, tazeliği, temizliği ve saf suyu ortaya çıkarır. Bu önemli görev ve işlevin dışında ise, insan vücudunun ihtiyacı olan yararlı minerallerinde geçişine izin vererek, faydalı faktörlerin suda bulunmasını sağlar. Ters ozmoz ünitesinde işlem gören su artık “kaliteli ve temiz su” olarak kullanıma hazır ve insan sağlığına yararlı hale gelir. “Ters ozmoz” yöntemi sayesinde içilebilir su elde edilir. Bu şekilde de güvenilir, lezzetli, taze ve sağlıklı su gönül rahatlığı ile içilebilir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları ile Saf Su Elde Edilir mi?

Sanayileşme ile doğru orantılı olarak ortaya çıkan ve her geçen gün artan kirlilik, tüm su kaynaklarında tükenme riskini ortaya çıkarmıştır. Özellikle de şayet baraj, dere ya da ırmak gibi su kaynaklarının çevresinde sanayileşen bir yapı mevcut ise sanayi artıkları ırmak ve derelere bırakılarak mevcut temiz suyun kirlenmesine de sebep olur. İşte bu gibi ciddi olumsuzluklar sebebi ile su arıtma cihazları ortaya çıkmıştır. Su arıtma cihazları bütün bu kirli suları sizin için içilebilir birer memba suyu haline getirmektedir.

Su Aritma Fiyatları Nedir?

Su aritma fiyatlari da bu avantajlar göz önüne alındığında oldukça ekonomiktir. İki günde bir söylenen ve sipariş edilen damacanalar yerine kullanılan arıtma sistemi uzun vadede ciddi bir maddi kazanç sağlar ve ekonomik tasarruf elde edilmesini sağlar.