Arıtma Sistemleri

Arıtma Sistemleri

Arıtma Sistemleri

Arıtma sistemleri içilen suyun ya da şebeke sularının ideal seviyeye ulaştırılmasını sağlayan, temiz ve sağlıklı su içmeyi destekleyen sistemlerdir. Arıtma sistemleri günümüzde en çok kullanılan teknolojik sistemlerin başında gelir. Uzay teknolojisi ile üretilmiş olan bu sistemler sayesinde şebeke sularından daha kirli ve pis suların dahi en ideal, temiz ve sağlıklı suya ulaştırılması mümkün olmaktadır.  Günümüzde ve ülkemizde genel olarak; Alanya, Mahmutlar, Gazipaşa, Oba, Tosmur, Kestel, Avsallar, Konaklı, Cikcilli, Demirtaş, Kargacık, Anamur, Manavgat, Side, Serik gibi kalabalık bölgelerde su arıtma ya da arıtma cihazı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Alanya, Side, Anamur, Manavgat ve Serik gibi bölgelerde bu ihtiyacın artmasının sebebi olan kirlilik gibi unsurlar arıtma sistemleri sayesinde ortadan kalkmaktadır. Bunun dışında suların kirlenmesine sebep olan insan kalabalığı, temiz su kaynaklarının yetersiz kalması ve git gide artan sanayileşme de temiz su ihtiyacının karşılanmasına engel olan sebeplerdir. Günümüzde saf su bulma zorluğunun artması, damanacanalar ya da pet şişelerden satın alınan suların ne aşamalardan geçip evlerimize ulaştığını bilmemek, içtiğimiz suların içerisinde olması gerekenden daha fazla mikroorganizma bulunması gibi birçok faktör arıtma sistemleri için ana ihtiyaç olarak karşımıza çıkar.

Normal Sayfaya Git

Su Arıtma Cihazlarına Bak

Bilgi Al : +90 544 747 17 47

Kaliteli Su Arıtma Cihazları Hangileri ve Arıtma Sistemleri Çeşitleri Neler?

Arıtma su ya da arıtma sistemleri sayesinde temizlenmiş suyun ana hedefi; suyun içinde mevcut olabilecek ve insan sağlığına zarar verebilecek mikroorganizmaların sudan temizlenmesini sağlamaktır. Bu sayede suyun en içilebilir, en güvenli ve en sağlıklı aşamaya gelmesi sağlanır. Bunun yanında ters ozmoz prensibi ile çalışan arıtma sistemleri suyun tapteze, kokusuz, güvenli ve lezzetli şekilde tüketilmesini sağlar. Özellikle şebeke suları gibi içerisinde yoğun kireç olan sular sağlık için oldukça zararlı ve içilmemesi gereken sulardır. Örnek olarak aynı su ısıtıcısında sürekli şebeke suyu kaynatıyorsanız, zaman içerisinde makinenin dibinde tortular ortaya çıkacaktır. Bu tortular eğer çaydanlıkta da şebeke suyu kullanıyorsanız çaydanlığın dibinde olacaktır. İşte bu tortular, bulanıklık, koku gibi faktörler şebeke sularının ne denli zararlı olduğunu ve kaynatılmasına rağmen temizlenemediğini gösteren ufak bir kanıttır. Şebeke suları ile yıkanan meyveler, sebzeler, alınan duş ya da yıkanan bulaşıklar da aynı sağlık riskine sebep olmaktadır. Arındırılan şebeke suları sayesinde şebeke suyu içindeki kireç, tortu, pas, kir, mikroorganizma gibi unsurlar ortadan kalkar. Duş alırken vücudunuza yalnızca temiz ve aynı zamanda da içilebilecek kadar arındırılmış su temas eder. Aynı şekilde meyveleriniz ve sebzeleriniz de bu temiz suyla yıkanır ve sağlık için risk teşkil edebilecek herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Tüm bunlar arıtma filtresi kullanarak ya da ev su arıtma cihazı ile elde edebilirsiniz. Arıtma sistemleri sayesinde saf su ya da temiz su elde etmek mümkün. Su arıtma yöntemleri ve cihazları sayesinde arzu ettiğiniz her an, temiz ve sağlıklı su elde edebilirsiniz. Sadece  suyu içmek için değil, meyve sebzelerinizi de yıkamak için arıtılmış bu suları güvenle kullanabilir, çay ya da kahvelerinizi temiz su ile yaparak sağlığınızı tehlikeye atmadan, su tüketebilirsiniz.  Kaliteli su arıtma cihazları ya da ev tipi su arıtma sistemleri sayesinde birçok faydayı aynı anda ve ekonomik olarak sağlayabilirsiniz. Arıtma sistemleri ile arındırılmış sularda zararlı mineraller ya da sağlık için riskli tuzlar bulunmaz. Bu şekilde de su, kan dolaşımına hızlı bir şekilde girer ve vücudu hızlı bir şekilde terk eder. Bu şekilde dolaşım sistemleri hızlanır, enerji ve zindelik artar. Kaliteli su arıtma cihazları ile elde edilen su, en ideal içme suyu olarak karşımıza çıkar. Bunun dışında kaliteli su arıtma cihazları ile elde edilen suyun içimi oldukça kolaydır, suyun tadı oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Kaynak sularına benzeyen tadı ve içeriği sayesinde her daim lezzetli, temiz ve kaliteli su tüketme imkanı tanır.

Kaliteli su arıtma cihazları ile arındırılmış su, berrak bir forma sahiptir. İçerisinde herhangi bir şekilde tortu, pas, çamur gibi yapılar ya da taneciler söz konusu değildir. Kokusu yoktur. Tadı şelalelerden akan sularda olduğu gibi taze, enerji verici ve ferahlatıcıdır. Arsenik, nitrit, kurşun, cıva, asbest gibi içeriklere sahip olmayan arındırılmış su, oldukça kalitelidir. Taze bir su olduğu için içerisinde tıpkı şelalelerde olduğu gibi oksijen bulunur. Damacana ya da pet şişe sular gibi uzun süre bekletilmediği için de hep tazedir. Oldukça ekonomik olan bu sular, damacana ya da pet şişe sular ile kıyaslandığında hemen hemen bedava olarak kabul edilir. Kısa süre içinde arıtma sistemleri kendi fiyatını çıkardığı ve kullanıcısının tasarruf etmesini sağladığı için uzun vadede yatırım olan bir harcamadır.

Arıtma Sistemleri için Hangi Model En İyisi?

Arıtma sistemleri çeşitl amaçlara hizmet eder. Bu sebeple de birçok farklı boyutta ve özellikte üretilir. Siz de kullanım amacınızı belirleyip, sizin için en uygun özellikteki arıtma sistemleri için araştırmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede daha akıllıca ve verimli bir alışveriş yaparak uzun vadede kar etmiş olabilirsiniz.  Günümüzde arıtma sistemleri tek bir evde kullanmak için ve mutfaklara uygun olabilmesi için daha küçük boyutlarda ve bütçelerde arıtma cihazları mevcutken, ofis ya da işyeri gibi daha kalabalık ve daha çok kişinin kullanabilmesi amacıyla daha büyük arıtma cihazları mevcuttur. Ev tipi su arıtma sistemleri son modellerinde, eski modellerinden daha konforlu ve daha şık bir tasarım söz konusudur. Bu sayede mutfak dekorasyonunuza uygun ve şık arıtma sistemleri temin edebilirsiniz. Su arıtma cihazları için tezgah altı ya da tezgah üstü modeller de mevcuttur. Bunun dışında; pompalı su arıtma cihazı, waterlife su arıtma cihazı, alkali su arıtma cihazı, natural su arıtma cihazı, içme suyu arıtma, su yumuşatma sistemi, osmos su arıtma, endüstriyel su arıtma sistemleri, reverse osmosis filtre, sanayi tipi su arıtma gibi birçok farklı isim ve modelde ihtiyaca en uygun su arıtma cihazları mevcuttur. Su arıtma yedek parça gibi unsurların da bu aşamada endişe ya da stres sebebi olmaktan çıkmıştır. Su arıtma yedek parça çeşitleri günümüzde oldukça kolay şekilde bulunabilen unsurlardır. Hem ekonomik olması hem de her su arıtma sistemleri için uygun parçanın kolayca temin edilebilmesi sayesinde uzun vadede aynı su arıtma cihazı kullanılabilmektedir. Tezgah altı olan su arıtma modellerinde sistemden elde edilen su, evde kullanılmakta olan evyenin hemen yanına açılan delikten geçirilir. Ardından boruya küçük bir su musluğu bağlanır ve kolayca kullanıma hazır hale getirilir. Arzu edilirse, sistemden plastik ince bir boru aracılığı ile buzdolabının buzluk bölümüne ya da su sebiline de bağlanabilir. Bu şekilde arıtılmış su temiz buzlar elde edilmesine yardımcı olur. Kokusuz, sağlıklı ya da tortu içermeyen buzlar ortaya çıkar.